Bradavice

Mag. Metka Adamič dr. med.

Pozdravljeni! Zanima me, ce se virusne bradavice na rokah prenasajo na spolovila in ce se, kako to lahko preprecim? Hvala.

Vprašanje
Pozdravljeni! Zanima me, ce se virusne bradavice na rokah prenasajo na spolovila in ce se, kako to lahko preprecim? Hvala.
Odgovor
Teoretično je možno, da viruse, ki povzročajo bradavice, prenesete kamorkoli na telesu – vendar je nekoliko neobičajno, da na spolovilo. Ponavadi bradavicena spolovilu povzročajo nekoliko drugačni virusi. Vsekakor je potrebna redna in primerna higiena, pogosto umivanje rok in ostalih delov telesa. Glede zdravljenja bi se pa lahko pogovorili le na podlagi predhodnega pregleda. Lep pozdrav
Mag. Metka Adamič, dr. med.
Preberi še
Mag. Metka Adamič, dr. med.