Bradavice

Mag. Metka Adamič dr. med.

Pozdravljeni! Vprašal bi, če mazilo (kolodij) z imenom Kukol pomaga pri odstranitvi bradavic (imam eno na prstu), ali moram k zdravniku? Kakih trikrat sem si jo že namazal, zdaj pa je koža okrog nj...

Vprašanje
Pozdravljeni! Vprašal bi, če mazilo (kolodij) z imenom Kukol pomaga pri odstranitvi bradavic (imam eno na prstu), ali moram k zdravniku? Kakih trikrat sem si jo že namazal, zdaj pa je koža okrog nje postala druge barve, bolj bela. Tudi bradavica je bolj mehka, zdaj pa ne vem, če bi si jo lahko kar sam "operiral"! Lep pozdrav in prosim za odgovor!
Odgovor
Spoštovani, sredstvo, ki ga omenjate, vsebuje tako imenovane "keratolitike" - to so snovi, ki raztapljajo roženino. Očitno ste postopek mehčanja že opravili. Svetujem, da se dodatno za pol ure namočite v mlačno vodo in nato skušate zmehčano površino nežno odstraniti (tako da ob tem ne zakrvavi). Nekaterim postopek s takšnim sredstvom pomaga in uspejo odtrsniti bradavice v celoti - največkrat pa priporočamo, da se takrat, ko je rožena plast čim bolj odstranjena, opravi še dodatno zamrznitev s tekočim dušikom, tako da bradavico oziroma viruse, ki jo povzročajo zanesljivo uničimo. Kaj več o postopkih, ki so nam danes na razpolago za zdravljenje bradavic, lahko preberete med že objavljenimi odgovori v kategoriji Bradavice. Lep pozdrav
Mag. Metka Adamič, dr. med.
Preberi še
Mag. Metka Adamič, dr. med.