Bris materničnega vratu

Edita Arh dr. med.

Spoštovana g. doktorica, Stara sem 23 let. Pri rednem ginekološkem pregledu mi je bil vzet bris, katrega diagnoza je bila sledeča: PAP II: BLAGO DISKARIOTIČNE PLOŠČATE CELICE. Kontrola čez eno leto. ...

Vprašanje
Spoštovana g. doktorica, Stara sem 23 let. Pri rednem ginekološkem pregledu mi je bil vzet bris, katrega diagnoza je bila sledeča: PAP II: BLAGO DISKARIOTIČNE PLOŠČATE CELICE. Kontrola čez eno leto. Zanima me za kakšne celice gre, kje se nahajajo in kaj se iz njih lahko razvije? Kako zaskrbljujoče je stanje? Najlepša hvala za odgovor in lep dan Vam želim.
Odgovor
Spoštovani! Gre za celice sluznice, ki pokriva maternični vrat. Na vašem izvidu govorijo o nekoliko neenakem izgledu teh celic. Verjetno so na izvidu še drugi podatki, ki dopuščajo kontrolo PAP čez 1 leto. Verjetno so spremembe le vnetne.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.