Bronhiektazije

Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević dr. med.

Spoštovani! Stara sem 31 let in že tri leta boleham za ponavljajočim bronhitisom, lani so mi s CT slikanjem ugotovili cilindrične bronhiektazije v obeh pljučnih krilih. Prav tako lani sem dvakrat pre...

Vprašanje
Spoštovani! Stara sem 31 let in že tri leta boleham za ponavljajočim bronhitisom, lani so mi s CT slikanjem ugotovili cilindrične bronhiektazije v obeh pljučnih krilih. Prav tako lani sem dvakrat prebolela pljučnico, izbrani pulmolog me je zato poslal na ceplenje proti bakterijski pljučnici. Sedaj sem noseča 8 tednov in imam ponovno bronhitis (mukopurulentni). Prejemam Hicincil 500 mg, vročine je največ 37.2 st. C, vendar iz pljuč noče veliko ven, razen kadar tako kašljam, da me vse boli. Ali je ta grozni kašelj in zdravila sploh nevaren za otročka? Pulmolog je rekel, da rajši ne bi dajal drugih antibiotikov, sedaj sem dobila drugo škatlo Hiconcila. Kaj menite? Hvala za vaš odgovor.
Odgovor
Spoštovana, hiconcil je edino možno zdravilo , za vašo situacijo.naj vas ne skrbi otroku se ne bo nič zgodilo. Lep pozdrav
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.
Preberi še
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.