Bronhitis

Nisera Bajrović dr. med.

Za mojo mamo (67 let) gre. Sicer v zelo dobri telesni kondiciji. Absolutna NEkadilka. Tri tedne traja že stanje globokega mokrega kašlja (sluz se še vedno nahaja pregloboko za izkašljevanje). Kašelj N...

Vprašanje
Za mojo mamo (67 let) gre. Sicer v zelo dobri telesni kondiciji. Absolutna NEkadilka. Tri tedne traja že stanje globokega mokrega kašlja (sluz se še vedno nahaja pregloboko za izkašljevanje). Kašelj NI neprestan. Prihaja v napadih (podnevi in ponoči). Še posebej ob premikanju. Ponoči ob rednih urah. Pitje tople vode TAKOJ zaustavi kašelj. Brez ali zgolj rahlo povišana temperatura. Izčrpanost celotnega organizma (kar najbrž po treh tednih ni nič nenavadnega). TOČNO pred tremi tedni smo našli živo poljsko miško v hiši (nismo na kmetih), mati pa je takrat ČISTILA predal kjer smo našli ZELO MALO mišjih iztrebkov. Je mogoče takrat nekaj vdihnila?
Odgovor
Spoštovani! Gospa verjetno preboleva bronhitis, moteča pa je občasno rahlo povišana temperatura ki, traja, če prav razumem že tri tedne. Če se stanje v 14 dneh ne bi povsem popravilo, je potrebno napraviti RTG pljuč.
Nisera Bajrović, dr. med.
Preberi še
Nisera Bajrović, dr. med.