Bulica na dojki

Prof. dr. Miha Debevec dr. med.

Spoštovani ! Stara sem 27 let. Pred 14 dnevi sem na levi dojki, v zgornjem delu otipala bulico. Veliko kot fižol. Zelo sem prestrašena, nikoli nisem imela zdravstvenih težav, prav tako v družini nihč...

Vprašanje
Spoštovani ! Stara sem 27 let. Pred 14 dnevi sem na levi dojki, v zgornjem delu otipala bulico. Veliko kot fižol. Zelo sem prestrašena, nikoli nisem imela zdravstvenih težav, prav tako v družini nihče ni imel teh težav. Bulico lahko otipam iz obeh strani. V četrtek 15.01.2004 sem naročena na pregled pri ginekologu. Prav tako se bulica med menstrualnim ciklusom ni zmanjšala, ampak je postala malo boleča. Zanima me ali lahko imam raka, ker sem namreč zelo prestrašena. Hvala za ogovor. Lep pozdrav
Odgovor
Spoštovana! Zelo malo verjetno je, da bi se pri vaših letih in tako na hitro pojavil rak na dojki. Če pri ginekologu ne boste mogli zanesljivo ugotoviti za kakšno spremembo gre, pokličite v mojo ordinacijo tel 01 437 77 99 in se naročite za pregled. LP prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.