Vprašanje
Lep pozdrav!
Pri mojih 18-ih letih je moja zgodovina motenj hranjenja kar pestra (2 leto anoreksije in 3 leta bulimije- zdravljenje pri psihologu) ker v vseh teh letih nisem rešila ničesar, sem že skoraj obupala.
Potem sem spoznala krasnega moškega. Kmalu sva se preselila skupaj. Od tedaj opažam očitno izboljšanje, saj so se "bulimični napadi" zreducirali iz 3-7 krat tedensko na nekajkrat mesečno (2-3 krat). Kljub temu pa se okoli 3.00 zjutraj zbujam z ozonsko luknjo v želodcu, čeprav sem ob sedmih pojedla zdrav in hranljiv obrok. Večkrat se lahko premagam, pokadim cigareto- kar sicer ni pohvalno, vem in zaspim naprej.
Drug problem je, ko ima moj partner nočno službo in se znova soočim z občutki osamljenosti in volčjo lakoto.
Zanima me, kako naj se v prihodnosti spopadam s temi stvarmi.. Hospitalizacija ali zdravljenje na oddelku za motnje hranjena se mi v mojem primeru zdijo nepotrebni, saj sem ogromno rešila že sama. Kakšno obliko pomoči mi priporočate in kako anj jo najdem. Za odgovor se Vam že vnaprej zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam.
Odgovor
Ob vsem kar ste mi napisali, bi vam seveda še kako priporočala temeljit svetovalni razgovor. Pripravljena sem se vključiti v vaše reševanje, le kontaktirajte me na moj osebni mail: dragica.sternad@guest.arnes.si Gre namreč zato, da je vse lepo in prav, če se zavedate, da bruhate manj, da se zavedate tudi kakšna zahrbtna zasvojenost je anoreksija ali bulimija in da jo je treba zdraviti. Če ni zdravstvenih težav, je zagotovo hospitalizacija odveč, vendar te lahko z nadaljevanjem tovrstnega početja še kako hitro pridejo v vaše življenje. Dolgotrajna zasvojenost ima tudi posledice, to morate vedeti. Tudi o partnerju in občutkih samote bova kakšno rekli, saj je ta tudi ena od vzrokov, ki prispevajo k tolažbi s hrano. Lep pozdrav
Preberi še
Mag. Dragica Marta Sternad
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV