Cerebralna paraliza

Lidija Stare dr. med.

ZANIMA ME VAŠE MNENJE O ZDRAVLJENJU OTROK S CEREBRALNO PARALIZO V HIPERBARIČNI KOMORI Z VDIHAVANJEM 100 KISIKA. POZDRAV

Vprašanje
ZANIMA ME VAŠE MNENJE O ZDRAVLJENJU OTROK S CEREBRALNO PARALIZO V HIPERBARIČNI KOMORI Z VDIHAVANJEM 100 KISIKA. POZDRAV
Odgovor
Univerzalnega zdravila ni, zato tudi priporočila za neko bolezen ne. So samo smernice. V zvezi s hiperbarično komoro pa ne vidim potencialno blagodejnih učinkov na delovanje možganov. V svetu poskušajo veliko stvari. Poskusiti ni greh, vendar vedite: tisto kar ne koristi ni nujno da tudi ne škodi. Vprašanje je tudi, kaj se želi doseči oziorma bolje, kateri problem pri cerebrlani paralizi je s to terapijo potencialno rešljiv. Če je izboljšava pomembna, škoda pa majhna, je vredno poskusiti. Vedno je treba vedeti, kakšen namen ima zdravljenje, kakšni os bili doslej rezultati in gelde na to odločitev o posameznem primeru. Generalenga odgovora ni. Sem pa za raziskovanje in poskušanje novih metod, ki pa morajo temeljiti na skrbnih predkliničnih raziskavah. Kot poznam situacijo na tem področju, rezultati niso ne bleščeči in tudi ne za v smeti. Lep pozdrav!
Lidija Stare, dr. med.
Preberi še
Lidija Stare, dr. med.