CT glave

Andrej Sirnik dipl.inž.rad.

Spoštovani! Mene pa zanima koliko je zanesljiva preiskava ct glave ali lahko odkrije tudi naprimer anevrizmo in predvsem katere bolezni možganov lahko odkrije?

Vprašanje
Spoštovani! Mene pa zanima koliko je zanesljiva preiskava ct glave ali lahko odkrije tudi naprimer anevrizmo in predvsem katere bolezni možganov lahko odkrije?
Odgovor
Pozdravljeni! CT glave je zanesljiva metoda. Lahko odkrije tumorje, infarkte, krvavitve,..... Za izključitev anevrizme, pa je potrebno opraviti CT možganskega žilja z kontrastom. V tem primeru se v veno vbrizga kontrastno sredstvo med samim slikanjem. Upam, da sem vam odgovoril na vprašanje. Lep pozdrav
Andrej Sirnik, dipl.inž.rad.
Preberi še
Andrej Sirnik, dipl.inž.rad.