Darovanje organov

Danica Avsec dr. med.

Lep pozdrav!Stara sem 21 let in odločila sem se, da bi po smrti rada darovala svoje organe.Zanima me, če obstajajo kaksni pogoji za to in kje naj se zglasim.Že vnaprej se Vam iskreno zahvaljujem za od...

Vprašanje
Lep pozdrav!Stara sem 21 let in odločila sem se, da bi po smrti rada darovala svoje organe.Zanima me, če obstajajo kaksni pogoji za to in kje naj se zglasim.Že vnaprej se Vam iskreno zahvaljujem za odgovor!
Odgovor
Spoštovani! Za opredelitev želje za darovanje po smrti načeloma ni omejitev. Če se kasneje izkaže, da zaradi obolenja ali slabe funkcije organi niso primerni, postopka ne izpeljemo. Glede zapisa o opredelitvi, sem že odgovorila na drugo vprašanje, kjer sem opisala možnost,ki je danes dosegljiva. Lepo vas pozdravljam. Danica Avsec Letonja
Danica Avsec, dr. med.
Preberi še
Danica Avsec, dr. med.