Darovanje organov

Danica Avsec dr. med.

Spoštovani! Ali se lahko po moji smrti svojci odločijo za darovanje mojih organov, čeprav nisem evidentirana kot darovalka? Hvala za odgovor?

Vprašanje
Spoštovani! Ali se lahko po moji smrti svojci odločijo za darovanje mojih organov, čeprav nisem evidentirana kot darovalka? Hvala za odgovor?
Odgovor
Spoštovani! Ja , svojci so v primeru, da bi nekdo lahko bil darovalec organov in tkiv , informirani o možnosti in temu lahko nasprotujejo. Če poznajo voljo umrlega , jo običajno upoštevajo, če pa ne, se seveda odločajo in razmišljajo po svoje. Upam, da sem vam zadovoljivo odgovorila in vas lepo pozdravljam. Danica Avsec Letonja
Danica Avsec, dr. med.
Preberi še
Danica Avsec, dr. med.