Darovanje organov

Danica Avsec dr. med.

Pozdravljeni! Ali mladoletne osebe lahko postanejo darovalci? Ali je pomembno, če telo še raste?

Vprašanje
Pozdravljeni! Ali mladoletne osebe lahko postanejo darovalci? Ali je pomembno, če telo še raste?
Odgovor
Spoštovani! Umrli otroci so lahko darovalci organov in tkiv po pogovoru s starši. Darovanje organov za časa življenja pa je možno samo pri osebah starejših od 18 let, razen, če gre za odvzem tkiva, ki se obnavlja in bi se uporabilo za zdravljenje brata ali sestre. Če je mladoletna oseba starejša kot 15 let mora tudi sama privoliti v poseg. Lepo pozdravljeni. Danica Avsec Letonja
Danica Avsec, dr. med.
Preberi še
Danica Avsec, dr. med.