Darovanje organov

Danica Avsec dr. med.

Če sem imela TBC in ne smem biti krvodajalec, niti darovalec organov ne smem biti?

Vprašanje
Če sem imela TBC in ne smem biti krvodajalec, niti darovalec organov ne smem biti?
Odgovor
Spoštovani! Aktivne okužbe so kontraindikacija za darovanje organov. Če pa gre za stanje po ozdravljeni TBC je stanje drugo. Pomembno je narediti preiskave , ki izključijo bolezen. Lepo vas pozdravljam. Danica Avsec Letonja
Danica Avsec, dr. med.
Preberi še
Danica Avsec, dr. med.