Defekt atrijskega septuma

Prof. dr. Marko Noč dr. med.

Najprej Vas lepo potdravljam.Stara sem 25 let in pred enim letom so ugotovili,da imam prirojen ASD.V interatrijskem septumu je velik defekt do 2,8 cm po tipu ASD sekundum.Sedaj čakam na operacijo in d...

Vprašanje
Najprej Vas lepo potdravljam.Stara sem 25 let in pred enim letom so ugotovili,da imam prirojen ASD.V interatrijskem septumu je velik defekt do 2,8 cm po tipu ASD sekundum.Sedaj čakam na operacijo in do operacije se moram izogibati večjim telesnim naporom.Po 11-ih mesecih bolniškega staleža,pa sem po mnenju zdravniške komisije sposobna za delo s skrajšanim delovnim časom.Zanima me,če lahko delo škoduje mojim zdravstvenim težavam.Delam kot šivilja in se pri večjih naporih utrudim.Dokaj hitro pa se utrudim tudi pri hoji navzgor in po stopnicah.Imam tudi psihične težave.Za poslane odgovore se Vam že vnaprej zahvaljujem.
Odgovor
Spoštovani, vsaka fizična aktivnost, ki vas utruja, vašemu srcu in zdravju ne koristi. Torej se je izogibajte. Kako kaže z operacijo? Naj vaš kardiolog malo povpraša kdaj boste na vrsti? Lep pozdrav, marko noč
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.