Deformantna brazgotina Cicatrix deformans

Prim. asist. Erik Vrabič dr. med.

Spoštovani, po operaciji kolena mi je ostala grda brazgotina, ki je še toliko bolj vidna poleti, ki se ob sončenju kar razširi. zanima me ali je možno brazgotino odstraniti ali vsaj zmanjšati? kakšne...

Vprašanje
Spoštovani, po operaciji kolena mi je ostala grda brazgotina, ki je še toliko bolj vidna poleti, ki se ob sončenju kar razširi. zanima me ali je možno brazgotino odstraniti ali vsaj zmanjšati? kakšne so pa cene teh storitev? hvala
Odgovor
Spoštovani Posledica vsakega operativnega posega je brazgotina kože. Na njen končni izgled vplivajo številni dejavniki (vrsta posega, način posega, telesna regija, zapleti v času celjenja, starost bolnika, nega brazgotine..) Brazgotine se v celoti ne da odstraniti, lahko pa poskušamo neprimerno brazgotino zmanjšati, ozioroma napraviti estetsko sprejemljivejšo. Oceno o smiselnosti korekcije brazgotine lahko poda negdo, ki se s to problematiko tudi ukvarja (plastični kirurg, dermatolog) Cena posega v UKC Maribor, kjer opravljam tovrstne posege je od 400 do 800 EUR. Preglede in posvete pred tovrstnimi posegi opravljam na Ergomedu, Ulica Talcev25, Maribor. Naročajo vsak delavnik med 13:00 in 15:00 uro na številki 250 2400. Lep pozdrav
Prim. asist. Erik Vrabič, dr. med.
Preberi še
Prim. asist. Erik Vrabič, dr. med.