Vizita.si
Vizita zdravniki

POPovi zdravniki

DEPRESIJA IN BOLEČINE

Asist. Jasna Kordić Lašič dr. med.
27. 06. 2011 10.14
0

TENZIJSKI GLAVOBOLI IN ANTIDEPRESIVI Spoštovana zdravnica, z vsakodnevnimi glavoboli tenzijskega tipa se srečujem že vsaj zadnjih 20 let. Po letih preiskav pri različnih nevrologih in po vseh pr...

Vprašanje
TENZIJSKI GLAVOBOLI IN ANTIDEPRESIVI Spoštovana zdravnica, z vsakodnevnimi glavoboli tenzijskega tipa se srečujem že vsaj zadnjih 20 let. Po letih preiskav pri različnih nevrologih in po vseh preiskavah, ki sodijo zraven, kot so npr. mag. res., ct, akupunktura, psihologinja, optik, ORL, bioenergetik ip. ter mnogih letih lastnega prizadevanja z zdravim načinom življenja, npr. rekreacija, meditacija, at trening ip. sem pred dobrimi 3 leti samovoljno obiskal tudi psihiatrinjo. Predpisala mi je Zoloft, ki sem ga jemal 3 leta in enostavno se mi je stanje z glavoboli močno izboljšalo. Sedaj ga ne jemljem več cca. pol leta in glavoboli se počasi, vendar vztrajno in progresivno vračajo – po navadi trajajo kar od jutra do večera – brez dvoma sem ugotovil, da mi vsakodnevni psihični napor stopnjuje glavobol. Glavobol tenzijskega tipa me zelo ovira pri normalnem delu in življenju in mi enostavno povedano izredno kvari kvaliteto življenja, me ovira pri razmišljanju ip. Zanima me ali medicina morda pozna primere pacientov, ki za normalno funkcioniranje možganov (v mojem primeru torej brez glavobola) potrebujejo določene substance, ki vplivajo na določene procese v možganih ali kaj podobnega, kar sem pač jaz dobil z Zoloftom? Ali morebiti obstaja kakšen permanenten način zdravljenja takšnih primerov – npr. redno jemanje zdravil kot je Zoloft ali kaj podobnega? Kaj menite vi? Vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav!
Odgovor
Spoštovani! Depresivna simptomatika vsekakor vpliva na doživljanje bolečinske simptomatike in bolečinski prag se v nevrobioloških pogojih pomanjkanja živčnih prenašalcev kot so serotonin, noradrenalin in dopamin, izredno zniža. Glede na vašo predhodno pozitivno izkušnjo z jemanjem antidepresiva vam svetujem uvedbo tega nazaj, morda tokrat iz skupine ,ki še bolje cilja na depresivne simptome s prevladujočo bolečinsko komponento, kot je duloksetin (Cymbalta).Srečno, J.K.L.
Asist. Jasna Kordić Lašič, dr. med.
Preberi še
Asist. Jasna Kordić Lašič, dr. med.
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662