Depresija

Lidija Stare dr. med.

Lp.Pred letom sem se nekaj malega zdravil za depresijo. Vendar, le en mesec sem jedel tablete coaxil, ki sem jih težko prenašal. Nato sem te tablete vrnil mojemu osebnemu zdravniku, ki mi ni predpisal...

Vprašanje
Lp.Pred letom sem se nekaj malega zdravil za depresijo. Vendar, le en mesec sem jedel tablete coaxil, ki sem jih težko prenašal. Nato sem te tablete vrnil mojemu osebnemu zdravniku, ki mi ni predpisal drugih, ampak mi je napisal napotnico za psihiatra-socialna fobija. Tja nisem odšel, ne vem zakaj. Imam 35 let, delam v državni upravi in zadnje leto čutim veliko nervozo, v glavi me peče in se mi vrti .Sedaj sem si sam priskrbel tablete amyzol 10mg, katero vzamem enkrat na dan.Imam občutek, da sem po enem mesecu jemanja teh tablet manj nervozen, a še vedno me pri nervozah,oz.v družbi, v trgovini, na sestankih zelo stisne v vrhu glave, takoj postanem omotičen in se mi vrti.Kaj naj naredim, da bi premagal to težavo, se pravi stisk v glavi in vrtoglavico? LP
Odgovor
No, en mesec za izboljšanje ob nizki dozi zdravil je kar dober dosežek. Nadaljujte, morda 20 mg zvečer, en mesec. Če ne bo šlo s temi zdravili, se oglasite pri psihiatru. Lep pozdrav!
Lidija Stare, dr. med.
Preberi še
Lidija Stare, dr. med.