Dispepsija

Tatjana Puc Kous dr. med.

Pozdravljeni Star sem 26 let in imam že dalj časa trajajoče prebavne motnje, ki se odražajo predvsem kot tiščanje in teža v želodcu, spahovanje in vetrovi. Te težave se pojavljajo predvsem ko miruj...

Vprašanje
Pozdravljeni Star sem 26 let in imam že dalj časa trajajoče prebavne motnje, ki se odražajo predvsem kot tiščanje in teža v želodcu, spahovanje in vetrovi. Te težave se pojavljajo predvsem ko mirujem in po jedi. V dveh mescih sem shujšal za 10 kg. Osebna zdravnica je poslala blato v laboratorij vendar ni pokazalo nič. Zanima me ali je razlog za preplah in ali naj zahtevam nadaljne raziskave? Lep pozdrav Danijel
Odgovor
POzdravlejni! Preplah samo škodi, da vas bo želodec še bolj tiščal, ker je želodec prvi stresni organ. Opravite še gastroskopijo ali vsaj test na Helikobakter bakterijo v krvi. Pogumni naprej! Malo pazite kaj jeste in kako jeste ter hranite se počasi bolje lahko hrano! Lp Puc
Tatjana Puc Kous, dr. med.
Preberi še
Tatjana Puc Kous, dr. med.