Električna zobna ščetka

Dušan Brajović dr. dent.med.

Spoštovani! Pred kratkim sem se odločil za nakup električne zobne ščetke PHILIPS SONICARE. Vsaj po pogovoru v trgovini naj bi bila to trenutno najbljša zobna ščetka na trgu. Zanima me ali je možno da...

Vprašanje
Spoštovani! Pred kratkim sem se odločil za nakup električne zobne ščetke PHILIPS SONICARE. Vsaj po pogovoru v trgovini naj bi bila to trenutno najbljša zobna ščetka na trgu. Zanima me ali je možno da bi prišlo do kakšnih poškodb (predvsem plomb in dlesni), ker ta ščetka niha z 31.000 nihaji v minuti. Hvala za odgovor in lep dan še naprej.
Odgovor
Pri elekt. zobni ščetki je pomembno uporabljati neabrazivne zobne paste. Pravilna smer čiščenja je od dlesne proti zobu oziromo rahlo krožni potegi, katero mora posnemati tudi el. zobna ščetka, kjer naj bo zaradi visoke ferkvence vaša roka bolj nežna.
Dušan Brajović, dr. dent.med.
Preberi še
Dušan Brajović, dr. dent.med.