ESTETSKA OPERACIJA NOSU

Štefan Spudič dr. med.

Pozdravljeni!25.1.20010 sem naročena na NAZOSEPTOPLASTIKO kot otrok sem imela poškodovan nos z zdravnikom na ORL Maribor sem se pogovarjala glede nosa ker imam levo nosnico manj prehodno da mi to popr...

Vprašanje
Pozdravljeni!25.1.20010 sem naročena na NAZOSEPTOPLASTIKO kot otrok sem imela poškodovan nos z zdravnikom na ORL Maribor sem se pogovarjala glede nosa ker imam levo nosnico manj prehodno da mi to popravijo in da mi potem ob enem tudi popravijo -zravnajo estetsko nos sedaj me pa zanima če je to sploh možno saj me je strah ker slišim same slabe izkušnje iz takih op. mb in kaj to pomeni NAZOSEPTOPLASTIKA ,rekla sem mu tudi da bi šla k estetskemu -privat in da si ga ne morem privoščit pa mi je rekel da oni napravijo prav tako samo da pri njih ne rabiš plačat tam pa sedaj pa ne vem če mogoče veste katerega kirurga mi priporočate v Mb-UKC.Hvala za odgovor.
Odgovor
Pozdravljeni, mislim, da imate težave s tem, ker ne prepoznate pravih biserov, če vam jih ponujajo zastonj. Estetsko operacijo nosu in funkcionalne posege nosu in sinusov opravljajo na ORL oddelku oz. sedaj že Kliniki pa uspešno opravljajo že desetletja. Estetika nosu je precej pogojena z ORL področjem že od 2. svetovne vojne naprej, ko je dr. Šercer iz Zagreba postavil temelje estetike v našem geografskem področju, pa tudi v Evropi. Mariborčani so njegovi učenci, najprej prim. dr. Žic, sedaj pa že 15 let dr. Drago Becner s sodelavci. P?a še nekaj besed o operaciji nosne notranjosti in zunanjosti(grbe, zvitega hrbta...) Otorinolaringolog Vam bo hkrati ali pa eno za drugim opravil operativno korekcijo nosne pregrade in nosnih kosti in zunanjih hrustance. Znajde se namreč tako v samem nosu, kot na njegovi strehi. Plastični kirurgi s, če so le pametni... to pa so, lotevajo le estetskih korekcij nosnega hrbta, brez sočasne zvitossti nosne pregrade, ali pa imajo v ekipi ORL SPECIALISTA, ki porihta notranjost, sami pa korektno popravijo zunanjost. Če so Vam ponudili estetsko in funkcionalno operacijo nosu, priliko le zgrabite, dokler ponudba velja. V perspektivi bo ta stvar definitivno plačljiva, cena pa se giblje med 1500 Eu, zgornje pa ni postavljene. Dobri orl operaterji v Sloveniji so prim. dr. Podboj, dr. Boršoš, dr. Jenko v LJ, dr. Becner v Mb, dr. Onišak v MS in moja malenkost v Nm, pa dr. Belšaka , ki operira skupaj z dr. Fabjanom ne smem pozabiti. Pa še kakšen bi se našel. Bodi zaenkrat dovolj.
Štefan Spudič, dr. med.
Preberi še
Štefan Spudič, dr. med.