Fibromi

Mag. Metka Adamič dr. med.

Zanima me ali se lahko odstranijo t.i. viseče bradavice, ki se mi pojavljajo pod pazduho, med nogami in še kje. Še posebej me moti večja bradavica v dimljah. Kakšen je poseg in kakšen je rizik, če bi ...

Vprašanje
Zanima me ali se lahko odstranijo t.i. viseče bradavice, ki se mi pojavljajo pod pazduho, med nogami in še kje. Še posebej me moti večja bradavica v dimljah. Kakšen je poseg in kakšen je rizik, če bi mi odstranili moteče bradavice. Hvala za odgovor!
Odgovor
Spoštovani, očitno gre pri vas za pecljate mehke fibrome, ki jih običajno odsztranjujemo z eletroablacijo, v zadnjem obdobju se uveljavlja tudi odstranejvenje z radiokirurško metodo, ki je sicer podobna - manj je termičnih učiunkov, lepše je celjenje ran po odstranitvi. Po posegu običajno ni nobenih težav, predpišemo ponavadi za nekaj dni antibiotično mazilo, tako da se ranice lepo zacelijo. Lahko pa fibrome tudi zamrznemo s tekočim dušikom. Če vam poseg opravi izkušen dermtolog ali kirurg plastik, rizika ni, saj si bo pred posegom "bradavičke " strokovno ogledal. Lep pozdrav
Mag. Metka Adamič, dr. med.
Preberi še
Mag. Metka Adamič, dr. med.