Ginekomastija

Doc. dr. Tomaž Kocjan dr. med.

Spoštovani! Februarja prihodnje leto sem naročen na pregled v ambulanto na endokrinološko preiskavo. Vse druge preglede na sum tumorja sem že opravil - razen, še enkrat moram dati kri za PSA (zdaj je...

Vprašanje
Spoštovani! Februarja prihodnje leto sem naročen na pregled v ambulanto na endokrinološko preiskavo. Vse druge preglede na sum tumorja sem že opravil - razen, še enkrat moram dati kri za PSA (zdaj je bil 10 od 12) Sum na tumor se je pojavil zaradi ginekomestije na prsih. Kakšne preiskave so v vaši ambulanti? Pa še nekaj: je biopsija prostate boleča? lep pozdrav in hvala za odgovor
Odgovor
Spoštovani, bolniki z ginekomastijo resnično sodijo v našo ambulanto, kjer opravljamo različne hormonske teste, ki niso nič bolj boleči kot to terja odvzem krvi. Glede na povišan PSA ste verjetno naročeni k urologu, ki se ukvarja poleg ostalega z boleznimi prostate. Transrektalno biopsijo prostate lahko v tej ambulanti opravijo , če gre za povišan izvid PSA, torej zelo pogosto. Preiskava ni povsem neboleča, saj gre za odvzem majhnega delčka tkiva prostate in boli podobno kot, če bi npr. dobili injekcijo. Posvetujte se še z urologom. Lep pozdrav.
Doc. dr. Tomaž Kocjan, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Tomaž Kocjan, dr. med.