Glavobol

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Najprej Lep pozdrav! Lepo vas prosim,če mi odgovorite na zastavljeno vprašanje o glavobolu. Imam pogoste glavobole v sprednjem delu glave(čelo).Včasih tudi večkrat na teden.Imam že očala,ker sem misl...

Vprašanje
Najprej Lep pozdrav! Lepo vas prosim,če mi odgovorite na zastavljeno vprašanje o glavobolu. Imam pogoste glavobole v sprednjem delu glave(čelo).Včasih tudi večkrat na teden.Imam že očala,ker sem mislil, da me mogoče boli glava od očesnega pritiska,ampak ni bilo čisto tako.Še vedno imam težave z glavo.Boli me predvsem tudi takrat ko se napravlja slabemu vremenu.Bolečine si pač lajšam z zdravili ASPIRIN.Prosim,če mi odgovorite na moje vprašanje.V naprej se vam že lepo zahvaljujem. Lep pozdrav s Koroške.
Odgovor
Spoštovani! Vzrokov za glavobol je veliko, zato ga obravnava več različnih specialnosti. Glede na mesto, kjer vas boli glava bi šlo lahko za glavobol, ki ga povzročajo težave v sinusih (obnosnih votlinah), tudi pritisk za očmi bi lahko to nakazoval. Sinusogeni glavobol je vedno povezan z prehladom ali slabo prehodnostjo nosu (alergčno vnetje, polipi v nosu, kriva pregrada in podobno). Glavobol te vrste, vsaj v grobem hitro potrdi ali ovrže slikanje obnosnih votlin. Priporočam vam, da obiščete svojega zdravnika, ki vam bo na podlagi nekoliko izčrpnejšega izpraševanja in pregeda že lahko pomagal, ali pa vas vsaj ugotovil za kakšne vrste glavobol gre in vas bo napotil k najustreznejšemu specilistu. lep pozdrav!
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.