Glavobol

Lidija Stare dr. med.

Spoštovani. Stara sem 23 let in imam ze celo življenje manjše vrtoglavice in sem pa tja kakšen glavobol. Vedno so mi govorili, da je to zaradi nizkega pritiska. Vendar pa me je to poletje glava na tem...

Vprašanje
Spoštovani. Stara sem 23 let in imam ze celo življenje manjše vrtoglavice in sem pa tja kakšen glavobol. Vedno so mi govorili, da je to zaradi nizkega pritiska. Vendar pa me je to poletje glava na temenu in v zadnjem delu bolela skoraj tri mesece vsak dan. Bolečina je bila topa (občutek omamljenosti), pekoča ali hitra in ostra kot sunek z bodalom. Vrtoglavice so zelo pogoste in neprijetne, včasih tudi padem skupaj. Ta mesec (oktobra) bolečine v glavi niso bile dnevne, kadar pa je prišlo do bolečine, me je zabolelo v sencih z zelo močno bolečino. Kaj bi lahko bilo? Še to. Od začetka junija jemljem tablete diane-35, glavobol se je pojavil konec julija. Ali je vseeno možno, da je glavobol po dveh mesecih jemanja tablet (in nadaljevanjem) povezan s tabletami? Najlepša hvala za odgovor. Tina.
Odgovor
Določene vrste glavobola tabletke lahko poslabšajo, v vašem primeru pa v to dvomim. Bolečine, ki ste jih imeli čez poletje so verjetno tenzijske, sprememba v oktobru še vedno govori v to smer. Predlagam vam, da se ogalsite pri nevrologu, saj je potreben izčrpen pogovor, vodenje dnevnika, natančen nevrološki pregled in nato ukrepanje. Menim,da se da kar dobro pomagati in težavo urediti. Lep pozdrav!
Lidija Stare, dr. med.
Preberi še
Lidija Stare, dr. med.