Helicobacter pylori

Doc. dr. Bojan Tepeš dr. med.

RAD BI VPRAŠAL ČE SE BAKTERIJA HELICOBACTER PYLORI POZDRAVI KER SO MI NAREDILI GASTROSKOPIJO IN VZELI VZOREC TKIVA DALI NA ANALIZO IN UGOTOVILI TO BAKTERIJO DOBIL SEM KAPSULE ORTANOL TER USTREZNO ANTI...

Vprašanje
RAD BI VPRAŠAL ČE SE BAKTERIJA HELICOBACTER PYLORI POZDRAVI KER SO MI NAREDILI GASTROSKOPIJO IN VZELI VZOREC TKIVA DALI NA ANALIZO IN UGOTOVILI TO BAKTERIJO DOBIL SEM KAPSULE ORTANOL TER USTREZNO ANTIBIOTIČNO TERAPIJO KI SEM JO JEMAL 7 DNI SEDAJ ME ZANIMA ČE SE TO DA POZDRAVITI ALI NE IN ČE SE TO PONOVI IN OD ČESA TO NASTANE ZA VNAPREJŠEN ODGOVOR SE VAM NAJLEPŠE ZAHVALJUJEM HVALA'
Odgovor
Mesec dni po končanem antimikrobnem zdravljenju je potrebna kontrola učinkovitosti zdravljenja. Kontrola je možna z gastroskopijo in odvzemom bioptov, ali pa z dihalnim testom. Možnost ponovne okužbe je približno 0,5% letno. Lep pozdrav.
Doc. dr. Bojan Tepeš, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Bojan Tepeš, dr. med.