Hemangiom jeter

Doc. dr. Bojan Tepeš dr. med.

Spostovani, ultrazvocno je ugotovljen hemangiom jeter 8mm, potem zanikan, pa zopet potrjen. Sedaj zopet imam pregled. Mene pa zanima kaksno je to oboljenje jeter, kako se zdravi, komu da se obrnem??? ...

Vprašanje
Spostovani, ultrazvocno je ugotovljen hemangiom jeter 8mm, potem zanikan, pa zopet potrjen. Sedaj zopet imam pregled. Mene pa zanima kaksno je to oboljenje jeter, kako se zdravi, komu da se obrnem??? Hvala in lep pozdrav
Odgovor
Hemangiom je benigna novotvorba iz patološko razporejenih žil, ki ne predstavlja neke nevarnosti za bolnika in se posebej ne zdravi. Potrebne so le občasne npr. letne kontrole z ultrazvokom za spremljanje velikosti v prvih letih.
Doc. dr. Bojan Tepeš, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Bojan Tepeš, dr. med.