Hemangiom

Prof. dr. Miha Debevec dr. med.

Pozdravljeni!Lani konec maja sem imela prometno nesreco.Na slikanjih so mi ugotovili,da imam v področju ventralnega korpusa C7 0,5x 0,5 veliko področje mrežaste strukture,ki po rtg predstavlja hemangi...

Vprašanje
Pozdravljeni!Lani konec maja sem imela prometno nesreco.Na slikanjih so mi ugotovili,da imam v področju ventralnega korpusa C7 0,5x 0,5 veliko področje mrežaste strukture,ki po rtg predstavlja hemangiom.Imam nakazano tudi manjšo lomjenost spinolamelarne linije na nivoljih C4/C5,C5/C6,na nivoljuC4/C5 se lomljenost osi popolnoma izravna,minimalno pa je nakazana angulacija na nivoju C4/C5,C5/C6.Antefleksija je nekoliko zavrta.Na nivoju C5/C6pa se nakazuje le minimalen pomik corp.C5 navspred glede na C6,ki ne presega 2mm.Mi lahko poveste kaj to pomeni zame.In zakaj so me napotili k ortopedu,nihče mi ni nic povedal?prosim če mi poveste vi.V naprej se vam zahvaljujem.
Odgovor
Spoštovana ga. Mojca! Iz vašega pisanja sklepam, da ste si pri prometni nesreči poškodovali vratno hrbtenico in so vam zaradi tega slikali ta del hrbtenice. Sprememba, ki so jo našli na 7. vretencu (področje mrežaste strukture v ventralnem delu korpusa ) so ocenili kot hemangiom. Gre za benigni žilni tumor v vretencu, ki ga imate že od prej in ni posledica poškodbe. Taka sprememba ni nevarna, ni rakasta in vam doslej ni povzročala težav. Zato je ni potrebno zdraviti. Gre torej za povsem slučajno odkritje. Ostale spremembe, ki jih opisujejo na rentgenskih slikah pa so lahko v povezavi s poškodbo in so vas verjetno zato napotili k ortopedu. LP prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.