Hepatitis B

Prof. dr. Bojana Beović dr. med.

Lepo pozdravljeni! Pred 15 leti sem bila cepljena proti hepatitisu B. Pri kontrolnem pregledu krvi je rezultat 53 protiteles. Kaj pomeni to število- ali je potrebno ponoviti cepljenje ali ne. Za od...

Vprašanje
Lepo pozdravljeni! Pred 15 leti sem bila cepljena proti hepatitisu B. Pri kontrolnem pregledu krvi je rezultat 53 protiteles. Kaj pomeni to število- ali je potrebno ponoviti cepljenje ali ne. Za odgovor se lepo zahvaljujem! Katja
Odgovor
Spoštovani, če niste zdravstveni delavec, cepljenje ni potrebno, čeprav mnenja niso enotna. Če ste zdravstveni delavec, potrebujete poživitveni odmerek. Lep pozdrav, Bojana Beović
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.