Hepatitis C

Prof. dr. Bojana Beović dr. med.

Pozdravljena, ker na tej strani nisem našel zdravnika specializiranega za te vrste okužb se obračam na vas. Imam dekle ki je okužena z virusem hepatitis c, zanima pa me kako se lahko obvarujem pred t...

Vprašanje
Pozdravljena, ker na tej strani nisem našel zdravnika specializiranega za te vrste okužb se obračam na vas. Imam dekle ki je okužena z virusem hepatitis c, zanima pa me kako se lahko obvarujem pred to vrsto virusa, šlišal sem za neka cepljenja, vendar ne vem ne kje ne kako to poteka. V naprej se vam zahvaljujem za odgovor! lp
Odgovor
Spoštovani, proti hepatitis C zaenkrat ne poznamo cepiva. Možnost prenosa s spolnim odnosom je pri hepatitisu C mnogo manjša (v ZDA jo ocenjujejo na 0.6 letno) kot pri hepatitisu B ali HIV, zato pri stalnih zvezah odsvetujejo uporabo kondomov. Priporočeno pa je testiranje spolnih partnerjev kronično okuženih z virusom hepatitisa C, čeprav ni natančno določeno, kako pogosto. Testiranje lahko opravi Vaš izbrani zdravnik ali pa Vas napoti na Kliniko za infekcijske bolezni v Ljubljani oziroma na ustrezne oddelke v Celju oziroma Mariboru. Lep pozdrav, Bojana Beović
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.