Hiperaktivnost?

Mag. Mateja Hudoklin univ. dipl. psih.

Zanim me kako veš da je otrok hiperaktiven, oziroma kdaj bi me moralo začeti skrbeti. Moj sin je star 2 leti in je zelo zelo pameten in nenehno v gibanju, skrbi pa me, ker se ne ustavi niti med kosilo...

Vprašanje
Zanim me kako veš da je otrok hiperaktiven, oziroma kdaj bi me moralo začeti skrbeti. Moj sin je star 2 leti in je zelo zelo pameten in nenehno v gibanju, skrbi pa me, ker se ne ustavi niti med kosilom. tudi če mu primem glavo, da jo drži na mesti, se z očmi ne more ustaviti na enem mestu ampak nenehno tava naokoli. ali je to normalno? hvala za odgovor
Odgovor
Pozdravljeni! Pri dvoletnikih ne moremo še govoriti o hiperaktivnosti. Za otroke v tej starosti je običajno, da so večinoma v gibanju, ker na ta način raziskujejo okolje okoli sebe. Prav tako se v tem obdoju začne obdobje, ko postajajo vedno bolj samostojni, iniciativni, vse želijo poskusiti sami, pojavijo se napadi trme. Vse to je "normalno" in spada k zdravemu razvoju otroka. Zna pa biti to obdobje kar naporno za starše. je pa res , da je pri nekaterih otrocih to bolj izraženo kot pri drugih. Zaenkrat so vaše skrbi odveč. Srečno!
Mag. Mateja Hudoklin, univ. dipl. psih.
Preberi še
Mag. Mateja Hudoklin, univ. dipl. psih.