Holinergična urtikarija

Jadranka Korsika Mrak dr. med.

Star sem 40. let in že nekaj let se mi po tuširanju s toplo vodo pojavijo po ramenih rdeči fleki, ki so tudi srbeči , ko se koža posuši. Občutek srbenja izgine ,če se po tuširanju namažem s hidrata...

Vprašanje
Star sem 40. let in že nekaj let se mi po tuširanju s toplo vodo pojavijo po ramenih rdeči fleki, ki so tudi srbeči , ko se koža posuši. Občutek srbenja izgine ,če se po tuširanju namažem s hidratantno kremo. Enaki spuščaji se mi pojavijo tudi ko se kopam v kopališču (terme),le da takrat izginejo po približno 30 minutah. Ali mi lahko svetujete v čem je moja težava.LP
Odgovor
Spoštovani Spremembe po koži, ki se vam pojavljajo po tuširanju, so značilne za tako imenovano holinergično urtikarijo. Koprivnico sproži zvečana toplota kože zaradi telesnega napora s povečanim znojenjem, vroča kopel, čustveni dejavniki. Z zdravili se da te težave omiliti, zato vam priporočam pregled pri dermatologu. Lep pozdrav
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.
Preberi še
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.