Hormonska kontracepcija

Ksenija Šelih Martinec dr. med.

Pozdravljeni, Po 13 letih jemanja kontracepcijskih tablet Logest, bi želala da malo prekinem zadevo. Zanima me kakšne stranske učinke lahko pričakujem (povečana kg, mozoljavost,,...) oziroma kako bo t...

Vprašanje
Pozdravljeni, Po 13 letih jemanja kontracepcijskih tablet Logest, bi želala da malo prekinem zadevo. Zanima me kakšne stranske učinke lahko pričakujem (povečana kg, mozoljavost,,...) oziroma kako bo telo odreagiralo? Kakšne so lahko pričakovane spremembe? Hvala
Odgovor
Pozdravljeni! Lahko, da ne boste imeli nikakršnih težav. Prva menstruacija po prekinitvi se ponavadi pojavi po 4-6 tednih. Včasih pa se zgodi, da nanjo čakamo tudi več mesecev. Če ste imeli pred pričetkom jemanja tabletk težave s kožo, se vam lahko ponovijo. Po prenehanju jemanja tabletk se vrne vaša menstruacija in vaši hormoni. Mnoge ženske se po prenehanju počutijo bolje, čutijo, da niso več otečene, izgubijo kakšen kilogram. Prenehajte in boste videli. Ne morem vam jasno napovedati.
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.
Preberi še
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.