Imunski sistem in prehrana

Jože Lavrinec

Pozdravljeni! Zanima me, kaksno dieto priporocate v primeru povecanega stevila gljivic candida albicans, ki so poleg prebavnih organov razsirjene po celem telesu. Lep pozdrav

Vprašanje
Pozdravljeni! Zanima me, kaksno dieto priporocate v primeru povecanega stevila gljivic candida albicans, ki so poleg prebavnih organov razsirjene po celem telesu. Lep pozdrav
Odgovor
Spoštovani V opisanem primeru je prva in edina terapija tista, ki jo priporoča zdravnik in seveda redna ter pravilna uporaba zdravil. Prehrana je tu samo obrobnega pomena. Skrb za lahko prebavljive beljakovine: (ribe, nežno in dušeno meso, jajca, fermentirani mlečni izdelki), veliko zelenjave in sadja. Kar pa se izbora tiče, damo, če je le možno na voljo bolniku, da si sam izbere to, kar mu najbolj prija. Srečno
Jože Lavrinec
Preberi še
Jože Lavrinec