Intersticijski cistitis

Mag. Marko Lovšin dr. med.

Pozdravljeni ! Stara sem 35 let in sem bila vedno zdrava...pred 4 leti in pol sem rodila zdravo punčko. Takrat so se mi v nosečnosti pojavile zelo podobne težave kot sedaj...rezanje, skelenje, praskan...

Vprašanje
Pozdravljeni ! Stara sem 35 let in sem bila vedno zdrava...pred 4 leti in pol sem rodila zdravo punčko. Takrat so se mi v nosečnosti pojavile zelo podobne težave kot sedaj...rezanje, skelenje, praskanje po mehurju, občutek stalno polnega mehurja...na vodo bi praktično morala na 10 min...mehur je tako občutljiv na dotik in oživčen da imam hude bolečine, rezanje po sečnici, naj omenim da pa pri mikciji nimam pekočih bolečin.. Takrat v nosečnosti je trajalo cca 3 mesece in samo od sebe izvenelo ampak smo vse to predpisovali nosečnosti. Sedaj pa se je po 4 letih in pol ponovilo ampak še v hujši obliki težave imam že 4 mesece...naredili so mi vse preiskeve URINA, SANFORDA, Klamidijo, Ureoplazmo, Mikoplazma , cistoskopija kjer razen pri izhodu mehurja kjer je bilo vidnih nekaj malih belih oblog, ki ne vem kaj bi pomenile nič posebnega, tudi ostale preiskave so bile b.p. Opredelili so mi bolezen intercitijski cistitis. Naj vam povem, da zelo trpim ne vidim več smisla do življenja pomislila sem tudi že na samomor, moj dan je iz dneva v dan samo trplejnje, mučenje prej pa sem bila tako vesela in polna energije. Obračam se na vas ker bi rada kaj več izvedela o tej kruti redki bolezni....a ste imeli že kakšne izkušnje in kako se je zadeva odvijala, ali se da zadevo umiriti toliko da človek vsaj lahko normalno živi...slišala sem za zdravilo Elmiron pa me zanima če imate kakšne izkušnje in kako bi do njega prišla . Sem popolnoma izčrpana in obupana....hvaležna vam bo za pomoč in nasvete. Sedaj trenutno pijem ZOLOFT, Aupaurin 2mg, BETMIGO....6 tednov sem v mehur 1x tedensko prejemala MArcain in Dexametazon a zadeva ni pomagala popolnoma nič...niti Brufen, Naklofen mi ne pomaga...tako trpim da bi si najraje odrezala mehur....prosim vas za kakršen koli nasvet, izkušnje če jih imate z to boleznijo..... Že v naprej vas lepo pozdravljam in se vam lepo zahvaljujem.
Odgovor
Pozdravljena! Opravičujem se pozen odgovor. Elmiron tablete so za zdravljenje intersticijskega cistitisa. Ni jih v Sloveniji in jih morate kupovati v tujini. Zavarovalnica vam kasneje povrne stroške. Jemanje teh tablet ne zagotavlja ozdravitve. Rezultat zdravljenja je viden šele čez nekja mesecev. Morda bi bilo bolje v vašem primeru poizkusiti z zdravljenjem z Botulinom (aplikacija v steno mehurja v narkozi). LP
Mag. Marko Lovšin, dr. med.
Preberi še
Mag. Marko Lovšin, dr. med.