Kašelj

Aleksandra Plut dr. med

Imam leto in dva meseca starega sina, ki obiskuje vrtec od enajstega meseca svoje starosti. No in tu se začnejo težave. Najprej je bil prehlajen, nato neki virus. No in nato kašelj, najprej zelo suh, ...

Vprašanje
Imam leto in dva meseca starega sina, ki obiskuje vrtec od enajstega meseca svoje starosti. No in tu se začnejo težave. Najprej je bil prehlajen, nato neki virus. No in nato kašelj, najprej zelo suh, sedaj pa se odkašlja a gnoja ne zna dati iz ust in zato cez nekaj casa spet kaslja. Kašlja cez dan ni, samo zjutraj, zvečer in ponoči. Kaj lahko naredimo, da se to preneha? A obstaja kaj, poleg sadja in zelenjave, kar veča odpornost otroka? Najlepsa hvala za odgovor. darja
Odgovor
Otroci,ki so začetniki v vrtcu,so prvo leto zelo pogosto bolani.Čim mlajši so,bolj so občutljivi in hitreje zbolijo.Najpogosteje prebolevajo virusne infekte zgornjih dihal z nahodom,kašljem in včasih tudi vročino.Kašelj,ki je posledica nabiranja sluzi v dihalih , je najbolj pogost zvečer, ko se otrok uleže in zjutraj. Tudi vaš fantek je začetnik v vrtcu in težave, ki jih omenjate so običajne.Virusnim infektom se je zelo težko izognit, ker se zelo hitro širijo zlasti v skupini otrok.Poskrbite, da otroku čim bolj pogosto čistite nos s fiziološko raztopino.S tem boste pomagali odstranjevati sluz, ki ga moti , pa še lažje se bo odkašljal. Za krepitev imunskega sistema se v lekarni dobi Bronchomunal-P kapsule,ki naj bi spodbujale izdelavo protiteles, vendar ni dokazano,da je učinek res dovolj dober,da bi opravičil dajanje.
Aleksandra Plut, dr. med
Preberi še
Aleksandra Plut, dr. med