Kašelj

Aleksandra Plut dr. med

Lep pozdrav. Imam 16 mesečno hčerko, ki je imela pred 1 mesecem "navadni" prehlad. Normalno je čez par dni okrevala, ostal pa je le kašelj. Čez dan se kašelj umiri, čez noč pa je precej hudo. V sobi s...

Vprašanje
Lep pozdrav. Imam 16 mesečno hčerko, ki je imela pred 1 mesecem "navadni" prehlad. Normalno je čez par dni okrevala, ostal pa je le kašelj. Čez dan se kašelj umiri, čez noč pa je precej hudo. V sobi smo odstranili vse predmete, kjer bi se lahko zadrževal prah, zamenjali smo vzmetnico, dvignili vzglavje, dvignili temperaturo v sobi... Hčerka ima sicer lažjo obliko astme in občasno vdihava Ventolin. Proti kašlju pa smo ji nekaj dni dajali Panatus, vendar ker ni bilo bolje smo prenehali. Ali je mogoče kakšna stvar ki bi ji pomagala, ali moramo preprosto čakati da se kašelj pozdravi sam od sebe. Hvala.
Odgovor
Če se pri vaši deklici kašelj tako dolgo ne pozdravi in ima ugotovljeno blago obliko astme, je treba preverit ali tudi tokrat gre za astmatične težave.Astma se brez zdravil ne izboljša.
Aleksandra Plut, dr. med
Preberi še
Aleksandra Plut, dr. med