Kašelj

Marjana Grm dr. med.

Pozdravljeni! Pišem vam v upanju, da mi bote lahko pomagali. Bojim se namreč za svojo mami, ki ima 55 let. Vzrok, ki me zelo skrbi, je njeno kašlanje. To ni kašlanje, ki ga poznamo, ko zbolimo in tra...

Vprašanje
Pozdravljeni! Pišem vam v upanju, da mi bote lahko pomagali. Bojim se namreč za svojo mami, ki ima 55 let. Vzrok, ki me zelo skrbi, je njeno kašlanje. To ni kašlanje, ki ga poznamo, ko zbolimo in traja teden oz. največ 14 dni. Ona kašlja vsak dan in to traja že nekaj let. Pravi, da je grozno, da ji ropota srce in boli v prsih. Nagovarjamo jo, da naj gre k zdravniku, pa vedno znova reče, da ne bo nič novega in da spet ne bodo ugotovili ničesar. Enkrat je namreč že šla k zdravniku, pa niso ugotovili ničesar. Rada bi ji pomagala, zato vas prosim, da mi svetujete, kaj bi to lahko bilo. Zelo se bojim zanjo. Hvala in lep pozdrav.
Odgovor
Lepo pozdravljeni! Več let trajajoč kašelj je prav gotovo nekaj posebnega in je potrebno obiskati zdravnika. Vzrokov za kašelj je lahko veliko, med njimi tudi najhujši, rak pljuč. Zato naj nikar več ne odlaša. Zdravniku povejte, koliko časa njen kašelj že traja in zanesljivo ne bo "odpravljena" z diagnozo, da ji nič ni. Če je kadilka, opozorite tudi na to, saj so kadilci bolj podvrženi boleznim dihal kot nekadilci. Želim vam lep večer! Marjana Grm
Marjana Grm, dr. med.
Preberi še
Marjana Grm, dr. med.