Kašelj

Doc. dr. Marjeta Terčelj dr. med.

Pozdravljeni! Stara sem 33 let, nekadilka. Ze tri mesece neprestano pokasljujem. Obcasno izkasljam nekaj prozorne sluzi in potem je malo bolje. Tudi ko govorim se moram vcasih veckrat odkasljati, ker...

Vprašanje
Pozdravljeni! Stara sem 33 let, nekadilka. Ze tri mesece neprestano pokasljujem. Obcasno izkasljam nekaj prozorne sluzi in potem je malo bolje. Tudi ko govorim se moram vcasih veckrat odkasljati, ker se mi nabere sluz v grlu. Obcasno imam obcutek kot da imam nekaj v sapniku, verjetno sluz. Ponoci in zjutraj ko se zbudim tezav nimam, pojavijo se potem ko vstanem iz postelje. Pred enim tednom sem bila na sistematskem pregledu kjer zdravnica pri poslusanju ni ugotovila nic nenavadnega. Slikala sem tudi pljuca in tudi tam niso ugotovili nic. Sedaj sem ze precej zaskrbljena, saj mora biti nek vzrok za kaselj. Najlepsa hvala za odgovor.
Odgovor
Spoštovana g., priporočam vam pregled pri pulmologu. Težave sicer ne izgledajo, da bi bile hudo nevarne, vsekakor pa je prav, da se ugotovi vzrok in se tudi vam lahko pomaga. Najverjetneje so pljuča res v redu, so pa tudi druge možnosti za te težave in se vam tudi lahko pomaga. Lep pozdrav, MTZ.
Doc. dr. Marjeta Terčelj, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Marjeta Terčelj, dr. med.