Klopni meningitis

Prof. dr. Bojana Beović dr. med.

Lep pozdrav, Pred kakimi 14 dnevi sem imel klopa. Vceraj so se mi pojavile bolecine v vratu. Vrat je poleg tega tezko gibljiv (boli) pri premikih levo/desno. Zanima me, ce je mozno da gre za klopni...

Vprašanje
Lep pozdrav, Pred kakimi 14 dnevi sem imel klopa. Vceraj so se mi pojavile bolecine v vratu. Vrat je poleg tega tezko gibljiv (boli) pri premikih levo/desno. Zanima me, ce je mozno da gre za klopni meningitis? Hvala.
Odgovor
Spoštovani, pri meningitisu gre lahko za bolečine v vratu, bistveni znaki in simptomi pa so glavobol, vročina, siljenje na bruhanje ali bruhanje. Če Vas boli samo vrat, je to za diagnozo meningitisa premalo. Lep pozdrav, Bojana Beović
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.