Klopni meningitis

Prof. dr. Bojana Beović dr. med.

Pred enim tednom me je pičil klop. Odstranila sem si ga že prvi dan, vendar je delček glave ostal v koži. Okrog mesta pika ni rdečine, se pa slabo počutim, imela sem tudi nekoliko vročine 37,4 st.C (k...

Vprašanje
Pred enim tednom me je pičil klop. Odstranila sem si ga že prvi dan, vendar je delček glave ostal v koži. Okrog mesta pika ni rdečine, se pa slabo počutim, imela sem tudi nekoliko vročine 37,4 st.C (kot da imam blažjo obliko gripe). Pred osmimi leti sem bila cepljena proti meningitisu, vendar samo prvi dve cepljenji (po enem letu pa ne). Zanima me, po kolikem času se pojavijo simptomi meningitisa in ali naj obiščem osebnega zdravnika. Hvala.
Odgovor
Spoštovani, tole, kar navajate, ej lahko tako imenovana prva faza klopenga meningitisa, ki je podobna gripi ali angini. Po tednu dni (skrajne meje 1 do 20 dni) se lahko razvije pravi meningitis, ki se bo pokazal v obliki vročine, hudega glavobola in bruhanja ali siljenja na bruhanje. Takrat takoj potrebujete zdravnika. Če se to ne bo zgodilo, se naslednjo zimo proti klopnemu meningitisu cepite. Lep pozdrav, Bojana Beović
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.