Konizacija

Edita Arh dr. med.

Stara sem 28 let in grem na konizacijo. Zanima me, kakšne posledice lahko pusti tak poseg. Rodila sem pred enim letom in pol. hvala ww

Vprašanje
Stara sem 28 let in grem na konizacijo. Zanima me, kakšne posledice lahko pusti tak poseg. Rodila sem pred enim letom in pol. hvala ww
Odgovor
Spoštovani! Posledice konizacije so redke. Odvisne so od velikosti stožca, ki ga je potrebno odstraniti in metode, ki je uporabljena. Možen je krajši in šibkejši maternični vrat, ki ga je treba v nosečnosti ojačiti s posebnim šivom. Lahko se zgodi, da je kanal materničnega vratu ožji in moti odtekanje menstrualne krvi in zanositev. Lahko pa je poseg potrebno ponoviti, ker spremembe zaradi katerih poseg opravijo, niso v celoti odstranjene. Lep pozdrav
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.