Kontracepcijske tablete in neredna menstruacija

Edita Arh dr. med.

Pozdravljeni! Stara sem 36 let in sem zaščitena z Tristediril tabletkami. Po 8 tabletki mi nastopi menstruacija, ki traja 5 dni, nato je še krvav izcedek do konca jemanja tabletk, potem pa je normaln...

Vprašanje
Pozdravljeni! Stara sem 36 let in sem zaščitena z Tristediril tabletkami. Po 8 tabletki mi nastopi menstruacija, ki traja 5 dni, nato je še krvav izcedek do konca jemanja tabletk, potem pa je normalna menstruacija. V tem času imam krče in bolečine v spodnjem delu trebuha (kot pri menstruaciji). Ginekolog je rekel, da so to prvi znaki mene, oz. hormonske spremembe, z januarjem pa mi bo predpisal druge tabletke. Hvala za odgovor. Milena
Odgovor
Verjetno vam ta vrsta tabletk ne uspe dovolj dobro kontrolirati ciklusa, zato bo po menjavi za drugo vrsto verjetno bolje. To je bolj verjetno kot znak prihajajoče mene.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.