Kontracepcijske tablete

Doc. dr. Adolf Lukanovič dr. med.

Stara sem 20 let, tabletke jemljem ze 3 leta in me zanima, če je spolni odnos varen tudi v tistih sedmih dneh ko tabletk ne jemlješ. Npr zadnjo tabletko vzamem v nedeljo, menstruacijo pa vedno dobim š...

Vprašanje
Stara sem 20 let, tabletke jemljem ze 3 leta in me zanima, če je spolni odnos varen tudi v tistih sedmih dneh ko tabletk ne jemlješ. Npr zadnjo tabletko vzamem v nedeljo, menstruacijo pa vedno dobim šele v četrtek. Ali je možnost zanositve v dneh od ponedeljka do srede? Hvala za odgovor!
Odgovor
Če jemljete kontracepcijske tablete redno vsak dan in po sedmih dneh redno začnete novo škatlo ni razloga za preplah. Žaščitena ste vseh 28 dni. Pa veliko veselja!
Doc. dr. Adolf Lukanovič, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Adolf Lukanovič, dr. med.