Kontracepcijske tablete

Doc. dr. Adolf Lukanovič dr. med.

Zanima me eno vprašanje glede kontracepcije.Že 4 leta jemlem kontracepcijske tablete Femoden, pa me zanima kako dolgo je priporočljivo jemati tabletke brez premora in kako dolgo je potrebno po premoru...

Vprašanje
Zanima me eno vprašanje glede kontracepcije.Že 4 leta jemlem kontracepcijske tablete Femoden, pa me zanima kako dolgo je priporočljivo jemati tabletke brez premora in kako dolgo je potrebno po premoru počakati,da se odločiš za naraščaj,saj sem slišala da ni dobro potem takoj zanositi,saj ima tako dolgotrajno jemanje tabletk lahko posledice za otroka.Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.
Odgovor
Po štirih letih jemanja bi priporočal 6 mesečni premor. Seveda se vedno vprašamo koliko je ženska stara in ali načrtuje nosečnost oziroma če je že rodila. Po prekinitvi naj bi imela vsaj tri zaporedne menstrualne krvavitve, nato pa zaželena nosečnost. V vmesnem obdobju pa barierna kontracepcija(kondom,diafragma, C film)
Doc. dr. Adolf Lukanovič, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Adolf Lukanovič, dr. med.