Krčne žile

Vojka Gorjup dr. med.

Star sem 23 let visok 198 cm,v mladosti sem bil aktiven v mnogih športih,atletika,odbojka predvsem pa košarka,sedaj sem zaposlen in se z športom ukvarjam bolj poredko,in sem kadilec.Pred pr.tremi leti...

Vprašanje
Star sem 23 let visok 198 cm,v mladosti sem bil aktiven v mnogih športih,atletika,odbojka predvsem pa košarka,sedaj sem zaposlen in se z športom ukvarjam bolj poredko,in sem kadilec.Pred pr.tremi leti se mi je na levi nogi(na zadnji strani pod kolenom)pojavila ena krčna žila sedaj pa je iz tega nastalo že pravo vozlišče žil,rad bi si jih pozdravil ker je zelo moteče na videz,boli pa me zelo malo skoraj ne.zanima pa me tudi če mi lahko predlagate kakšnega kirurga,ki se ukvarja predvsem s tem lahko tudi privatnega,ker je ta stvar zelo neprijetna i bi si želel to operirati čimprej.Že vnaprej se vam zahvaljujem za ogovor.
Odgovor
Spoštovani! Obstajata dve možnosti zdravljenja krčnih žil. Eno je sklerozacija le teh z vbrizgavanjem posebnega sredstva v obolelo žilo in ga opravljajo dermatologi (varikologi), druga pa je kirurška odstranitev razširjenih ven s čimer se ukvarjajo vaskularni kirurgi. Ker ne vem, kje živite, vam težko svetujem, kam se obrnite za poseg. Če ste iz Ljubljane ali okolice, bi morda vprašal v Kirurški sanatorij v Rožni dolini ali morda v Diagnostični center Murgle. Hvala za zaupanje in lep pozdrav. V.Gorjup
Vojka Gorjup, dr. med.
Preberi še
Vojka Gorjup, dr. med.