Kri v blatu

Doc. dr. Bojan Tepeš dr. med.

Pozdravljeni! Pri moji 4 letni hčeri se v blatu pojavlja kri. V zadnjih dveh mesecih se ji je štirikrat ponovilo - kljub rednemu odvajanju blata in kljub temu, da je blato mehko. Do krvavenja pride, ...

Vprašanje
Pozdravljeni! Pri moji 4 letni hčeri se v blatu pojavlja kri. V zadnjih dveh mesecih se ji je štirikrat ponovilo - kljub rednemu odvajanju blata in kljub temu, da je blato mehko. Do krvavenja pride, kadar se pri odvajanju preveč napenja in potem traja približno 5 dni, da se sledu krvi ni več. Deklica ima neredno prebavo že od starosti 6 mesecev naprej - ko se je začela prehranjevati z mešano hrano. Trenutno ji dajemo sirup Prorektal - za mehčanje blata. Naročena je pri specialistu, vendar je še na koncu čakalne vrste. Prosim vas za nasvet kakšne vrste hrano naj ji dajemo. Zanima me tudi, če obstaja morda kakšna privatna klinika/zdravnik, kjer bi lahko hitreje prišla na vrsto. Lep pozdrav, Barbara
Odgovor
Spoštovana Barbara, vaši hčeri svetujem čim več balastne hrane ( sadja, zelenjave , polnozrnatega kruha, zvečer kakšno suho sadje ). Po odvajanju priporočam še umivanje analnega predela in nato uporabo navadne zaščitne kreme npr. niveje lokalno. Glede čakalnih dob pa vam težje svetujem , ker niste povedala svojega naslova. Poskusite v najbližji samoplačniški gastroenterološki, ali pediatrični ambulanti. Lep pozdrav
Doc. dr. Bojan Tepeš, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Bojan Tepeš, dr. med.