Krioglobulinemija

Nisera Bajrović dr. med.

Mene zanima kakašna bolezen je to,kaj uničuje,ali je ozdravljiva,na kakšen način se jo da zdraviti, kajti moj oče je imel pri preiskavi krvi s-KRIOGL 3200 in določili so mu krioglobulinemijo!kar je za...

Vprašanje
Mene zanima kakašna bolezen je to,kaj uničuje,ali je ozdravljiva,na kakšen način se jo da zdraviti, kajti moj oče je imel pri preiskavi krvi s-KRIOGL 3200 in določili so mu krioglobulinemijo!kar je zaskbljajoče...najlepša hvala za vaš odgovor?
Odgovor
Določanje krioglobulinov v krvi ni rutinska preiskava,zdravnik vašega očeta se je za preiskavo odločil glede na bolezenske znake. Povišano vrednost krioglobulinov ugotavljamo pri nekaterih imunsko odvisni boleznih- sistemske vezivnotkivne bolezni. Zdravljenje je usmerjeno v zniževanje koncentracije krioglobulinov. Zagotovo pa vam bo širšo razlago podal zdravnik, ki je diagnosticiral bolezen pri vašem očetu. Nisera Bajrović
Nisera Bajrović, dr. med.
Preberi še
Nisera Bajrović, dr. med.