Kronična limfatična levkemija

Prof. dr. Miha Debevec dr. med.

Spoštovani g. prof. dr. Miha Debevec! Najlepša hvala Vam za odgovor o povišanju levkocitov in KLL. Dobili smo tudi že datum pri hematologu. Sedaj me pa še nekaj zanima in sicer kako se živi z levkemij...

Vprašanje
Spoštovani g. prof. dr. Miha Debevec! Najlepša hvala Vam za odgovor o povišanju levkocitov in KLL. Dobili smo tudi že datum pri hematologu. Sedaj me pa še nekaj zanima in sicer kako se živi z levkemijo. Ali je res priporočeno jesti čim več vitaminov in mesa in ali priporočate čim več giobanja? Vem, da mi bodo zdravniki največ pomagali ampak je sigurno res tudi to, da je potrebno pač prilagodi način življenja tej bolezni. In kaj nam Vi priporočate? Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem. Lp.
Odgovor
Spoštovana! Nobena dieta na vpliva na KLL. Priporočljivo je povsem normalno življenje, brez kakršnih koli pretiravanj glede gibanja ali mirovanja. KLL je lahko povsem kozmetska bolezen, kar pomeni da je ni potrebno zdraviti. Če pa povzroča simptome (slabokrvnost, težave zaradi povečave vranice) pa se da nanjo učinkovito vplivati s kemoterapijo in obsevanjem. LP prof. dr. Miha Debevec, dr, med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.