Levkemija

Prof. dr. Miha Debevec dr. med.

Imam eno vprasanje.Prijateljica je pred kratkim izvedela da ima levkemijo.Mene pa zanima glede darovanja kostnega mozka.Kam naj grem na testiranje in kako naj izvem e bi moj kostni mozeg lahko darov...

Vprašanje
Imam eno vprasanje.Prijateljica je pred kratkim izvedela da ima levkemijo.Mene pa zanima glede darovanja kostnega mozka.Kam naj grem na testiranje in kako naj izvem e bi moj kostni mozeg lahko daroval tej kolegici.Imama pa sicer isto krvno skupino.Hvala
Odgovor
Spoštovani! Levkemij je več vrst, samo pri nekaterih pride v poštev presaditev kostnega mozga. O tem odloča specialist hematolog, ki bolezen vaše prijateljice pozna. Zato je najbolje, da se vaša prijateljica sama pogovori z njim, ali je tako zdravljenje potrebno. LP prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.