Limfom

Prof. dr. Miha Debevec dr. med.

Prosim če mi lahko razložite kaj pomeni naslednja diagnoza in kako se lahko pomaga DG:Tm retroperitonei permagna positio subhepatici. Infiltratio pancreatis, ventriculi lig. hepatoduodenalis et tripus...

Vprašanje
Prosim če mi lahko razložite kaj pomeni naslednja diagnoza in kako se lahko pomaga DG:Tm retroperitonei permagna positio subhepatici. Infiltratio pancreatis, ventriculi lig. hepatoduodenalis et tripus celiacus. Laparatomia subcostalis dex.Extractio tumoris. Toillete cavi abdominis. Drainage logae. PHD izvid : Lymphoma malignum imunoblasticum - KIEL, velikocelični B limfom REAL (imunohistokemijski,celice limfona so CD pozitivne, a CD 3 i CD 30 negativne)
Odgovor
Spoštovani! Po domače in na kratko: Velik tumor v predelu zadnjega (hrbtnega) dela trebušne votline, ki je vraščal v trebušno slinavko in želodec, je bil pri operaciji odstranjen. Histološko: maligni limfom (=rak bezgavk). LP prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.